Skip to content

O MNIE

Poznaj mnie bliżej

Przez wiele lat swojego życia myślałam, że zostanę adwokatem. Wtedy, w młodzieńczym jeszcze wieku, ekscytowała mnie wizja reprezentowania interesów klienta, pomaganie w zawiłościach, bycia swego rodzaju bohaterem w swoim zawodzie. Szybciej niż przypuszczałam, odnalazłam właśnie te elementy w pracy z klientami, z tym jednak, że w branży finansowej. Początkowo przygoda zawodowa z 2013 roku zamieniła się w mój zawód i trwa do dzisiaj.

Wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie SWPS. Jestem także certyfikowanym Europejskim Doradcą Finansowym EFPA EFA.

Lubię ludzi, a każdy Klient jest dla mnie nowym, oryginalnym wyzwaniem, do którego podchodzę bardzo indywidualnie – to zapewnia mi sporą zmienność i dynamikę w pracy. Naprawdę ciężko się nudzić w tym zawodzie, zwłaszcza kiedy ma się nietuzinkowych klientów, do których mam szczęście.

Najbardziej w mojej pracy cieszy mnie otwartość i zaangażowanie Klientów – kiedy chcą lepiej zrozumieć swoje finanse i nie tylko coś załatwić, ale także zrozumieć, dowiedzieć się czegoś ważnego. Nie bez powodu Simon Sinek mawiał: „Zaczynaj od dlaczego”. Od dziecka nic się u mnie nie zmieniło – „Dlaczego?” to nadal moje ulubione pytanie. Być może z tego powodu łatwo mi dostosować się do potrzeb moich klientów, staram się także rozbudzić w nich ciekawość w kontekście tematyki finansowej, która ich bezpośrednio dotyczy.

Chyba właśnie z tego powodu kładę także szczególny nacisk (choć bez uszczęśliwiania na silę) na edukację moich klientów – zależy mi, żeby byli samodzielni w takim stopniu, aby chociaż w sposób podstawowy  rozumieli posiadane umowy, a tym samym wiedzieli, jakie prawa im z tego powodu przysługują.  

 

Kwestia edukacyjna to ważny aspekt, ale jeszcze bardziej istotne jest kompleksowe prowadzenie spraw finansowych i regularne sprawdzanie adekwatności posiadanych rozwiązań. Dlatego też czuwam nad aktualnością ustalonych wspólnie z Klientami planów, nanoszę korekty, gdy zmienia się coś w otoczeniu rynkowym lub życiu moich Klientów. Cykliczne dokonywanie analizy w świecie pełnym zmienności to absolutna podstawa.


A prywatnie? Lubię podróże – odmienność i ludzie to dla mnie niezbędne źródło inspiracji.
Lubię sport, najbardziej HIIT i TRX. Rower jest czymś, co daje mi poczucie wolności i „resetuje” głowę. Gdy potrzebuję się wyciszyć i zadbać także o ducha, a nie tylko ciało – pomaga mi
joga, praktyka mindfulness i medytacji. Lubię spędzać wolny czas w galeriach sztuki – zwłaszcza współczesnej, na wystawach i wernisażach.

kinga-spych-phinanse-3